Neatrastoji Albanija - paslaptingoji Makedonija

Kelionių gurmanams!

Šalis: Albanija
Kelionės programa

1 diena. Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją, Slovakiją. Nakvynė viešbutyje Slovakijoje. 

2 diena. Pusryčiai. Kelionė per Slovakiją, Vengriją, Serbiją. Atvykstame į Novi Sadą – miestą, vadinamą Serbijos Atėnais. Tai didelis industrinis bei kultūrinis centras ir antras pagal dydį šalies miestas. Išvertus pavadinimą iš serbų kalbos, jis reiškia „Naujasis sodas“. Pažintis su miestu: Petrovaradino tvirtovė, kurioje dabar įkurtas miesto muziejus, Laisvės aikštė, rotušė, Švč. Mergelės bažnyčia, monumentalioji Teatro aikštė, pėsčiųjų Zmaj Jovina ir Dunojaus gatvės, Šv. Jurgio cerkvė, Didžioji sinagoga. Kelionė per Serbiją. Nakvynė viešbutyje Serbijoje.

3 diena. Pusryčiai. Kelionė per Serbiją, Makedoniją. Atvykstame į Makedonijos sostinę Skopjė - Motinos Teresės gimtąjį miestą. Miesto senąją ir naująją dalis jungia akmeninis tiltas per didžiausią Makedonijos upę Vardarą. Trumpa apžvalginė ekskursija: miesto simbolis - Bizantijos laikų tvirtovė, Mustafa Pasha mečetė, senasis turkų laikais statytas miesto kvartalas, miesto centras su Makedonijos praeitį įamžinančiais paminklais. Kelionė per Makedoniją, Kosovą. Ekskursija Prizrene – gražiausiame Kosovo mieste: senasis tiltas, Sinano Pašos mečetė, daugybė musulmonų, katalikų ir stačiatikių maldos namų. Kelionė per Kosovą, Albaniją. Už papildomą mokestį siūloma tradicinė Albaniška vakarienė* nacionaliniame restorane. Nakvynė viešbutyje Albanijoje.

4 diena. Pusryčiai. Ekskursija senovinėje Krujoje su nepakartojama rytietiška viduramžių prekybine gatvele ir puikiu etnografiniu muziejumi* tvirtovėje. Vykstame į Albanijos sostinę ir didžiausią jos miestą Tiraną. Tai šiuolaikinis miestas, savo istoriją skaičiuojantis nuo XVII a. Osmanų imperijos laikotarpio. Pagrindinės miesto istorinės įžymybės susitelkusios aplink gražiąją Skanderbėjaus aikštę. XVIII a. mečetė, vyriausybiniai pastatai, buvusio diktatoriaus E. Hodžos namas, XXI a. stačiatikių cerkvė, katalikų katedra. Vykstame į UNESCO saugomą Girokasterio miestą. Tai miestas-muziejus, išsaugojęs vieną gražiausių ir turtingiausių architektūrų. Įspūdinga akmeninė XIII a. tvirtovė*, kurioje įsikūręs ginklų muziejus, didelis Osmanų imperijos laikų senamiestis su jame vyraujančiais XVI-XIX a. akmeniniais namais, turkų laikų mečetėmis, XVII a. pirtimis, užeigomis, rytietišku turgumi. Vakare atvykstame į Sarandą - populiariausią Albanijos pajūrio kurortą, nuo Graikijos Kerkyros salos nutolusį vos 12 km. Čia puikus švelnus klimatas, kur saulė šviečia maždaug 290 dienų per metus. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Sarandoje.

5 diena. Pusryčiai. Laisvas laikas poilsiui prie jūros. Pusės dienos išvyka į Butrinto nacionalinį parką* ir UNESCO saugomą antikinį graikų Butrinto miestą. Tai archeologinis draustinis: V a. pr. Kr. akropolio kolonų ir jį supusios 5 - 6 metrų aukščio sienos fragmentai, graikų medicinos ir gydymo dievo Asklepijo šventykla, III a. amfiteatras. Dėl istorinių paminklų gausos ir puikios gamtinės aplinkos derinio vietovę turistai pamėgo net XVIII a. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Sarandoje.

6 diena. Pusryčiai. Laisvas laikas poilsiui prie jūros. Pageidaujantiems siūlome dienos ekskursiją** keltu į Graikijai priklausančią Korfu (dar vadinamą Kerkyros) salą. Kerkyra – tai miestas, sugėręs skirtingų epochų ir kultūrų palikimą. Prie jo kūrimo prisidėjo bizantiečiai, venecijiečiai, romėnai, anglai ir net prancūzai. Siaurutės gatvelės, šventovės, saugančios stačiatikių relikvijas, nepakartojami peizažai, fone tyvuliuojanti žydra jūra – Kerkyros neįmanoma nepamilti. Aplankysime Senąją tvirtovę, kuri stūkso netoli vienos didžiausių Europoje Spaniados aikštės. Tvirtovė itin mėgstama dėl nuostabaus iš viršaus atsiveriančio vaizdo. Apžiūrėsime Šv. Spiridono bažnyčią, kurios ryškiai raudonas varpinės bokšto kupolas matomas iš toli. Bažnyčioje sidabro karste saugomi Korfu salos globėjo ŠV. Spiridono palaikai.  Laisvas laikas. Vakare keltu grįžtame į Albaniją. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Sarandoje.

7 diena. Pusryčiai. Vykstame į Logaros nacionalinį parką, kuriame saugomi miškai, auga juodosios ir Bosnijos pušys, Bulgarijos eglės. Čia gyvena palšieji grifai, kilnieji ereliai, akmeninės kurapkos, danieliai. Iš apžvalgos aikštelių atsiveria nepakartojami gamtos peizažai. Pageidaujantiems siūlomi pietūs* kalnų restorane. Pakeliui į Logaros parką sustosime maudynėms Himaroje – nepaliestų paplūdimių ir vaizdingos gamtos kurorte. Vakare atvykstame į viešbutį prie Vloros. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

8 diena. Pusryčiai. Laisvas laikas poilsiui prie jūros. Pageidaujantiems siūlome išvyką** į Beratą ir Apoloniją. Beratas - vienas gražiausių ir turtingiausią architektūrą išlaikiusių Albanijos miestų, dėl savo grožio bei unikalaus osmanų architektūrinio ir urbanistinio paveldo, 2005 metais yra įrašytas į UNESCO saugomų pasaulio paveldo objektų sąrašą. Nepaisant 1851 metais miestą sukrėtusio smarkaus žemės drebėjimo, senamiestyje yra išlikę daug XIII-XIX amžiaus pastatų. Dėl tankaus miesto užstatymo ir dideliais langais įstiklintų fasadų miestas vadinamas "tūkstančio langų miestu". Vykstame į Apoloniją, kuriame išlikusios antikinio miesto liekanos, aplankysime Apolonijos archeologinį parką. Šį senovinį miestą įkūrė graikų kolonistai iš Korinto ir Kerkyros VI amžiuje prieš. Kr. Tai buvo turtingas ir svarbus to meto prekybinis miestas – tvirtovė, kuris kaldino savo monetas. Vakare grįžtame į viešbutį prie Vloros. Vakarienė ir nakvynė.

9 diena. Pusryčiai. Kelionė per Albaniją, Makedoniją. Atvykstame į įdomiausią ir gražiausią Makedonijos miestą Ochridą, kuris saugomas UNESCO. Viduramžiais miestas, sako, turėjęs 365 cerkves – kiekvienai metų dienai po vieną. Išlikę I a. romėnų amfiteatro liekanos, ankstyvųjų krikščionių Šv. Erazmo bažnyčia, Šv. Panteleimono vienuolynas – seniausias slavų pasaulyje, Šv. Sofijos cerkvė, kitos XIII-XV a. cerkvės, XV-XVI a. mečetės ir  Bulgarijos caro Samuelio tvirtovė. Kelionė per Makedoniją, Serbiją. Nakvynė viešbutyje Serbijoje. 

10 diena. Pusryčiai. Kelionė per Serbiją, Vengriją. Vykstame į Tiszos ir Maros upių santakoje įsikūrusį Segedą, kuris dar vadinamas „Saulės miestu“. Trumpa pažintis su miestu: Kupolo aikštė, savo dydžiu prilygstanti Venecijos Šv. Morkaus aikštei, Vyskupų rūmai, katedra. Nakvynė viešbutyje Slovakijoje.

11 diena. Pusryčiai. Kelionė per Slovakiją, Lenkiją. Vėlai vakare grįžtame į Lietuvą.


Kelionės datos ir kaina


Priemokos

 • Vienvietis kambarys 100 €
 • Medicininių išlaidų draudimas senjorui (61-70 m.) 13 €
 • Medicininių išlaidų draudimas senjorui (71-75 m.) 22 €
 • Medicininių išlaidų draudimas senjorui (76-80 m.) 35 €
 • Medicininių išlaidų draudimas suaugusiam (26-60 m.) 9 €
 • Medicininių išlaidų draudimas vaikui (4-10 m.) 9 €
 • Medicininių išlaidų draudimas vaikui / jaunimui (11-25 m.) 7 €

Nuolaidos

 • 10 asmenų grupei - 10-ajam asmeniui 99 %
 • 9 asmenų grupei - 9-ajam asmeniui 80 %
 • 8 asmenų grupei - 8-ajam asmeniui 65 %
 • 7 asmenų grupei - 7-ajam asmeniui 50 %
 • 6 asmenų grupei - 6-ajam asmeniui 35 %
 • 5 asmenų grupei - 5-ajam asmeniui 25 %
 • 4 asmenų grupei - 4-ajam asmeniui 10 %
 • Keliaujantiems ketvirtą ir daugiau kartų 15 %
 • Keliaujantiems trečią kartą 10 %
 • Keliaujantiems antrą kartą 5 %
 • Senjorams (nuo 65 m.) 10 %
 • Vaikams nuo 13 m. ir studentams 5 %
 • Jaunavedžiams 10 %

Į kelionės kainą įskaičiuota

kelionė autobusu; 5 nakvynės viešbučiuose su pusryčiais ir vakarienėmis; 5 nakvynės viešbučiuose su pusryčiais; kelionės vadovo paslaugos; ekskursinė programa; kelionės dokumentų sutvarkymas.


Į kainą neįskaičiuota

(*) – bilietai į mokamus objektus ir vietinių gidų paslaugos ~ 120 EUR; (**) – papildomos pasirenkamos ekskursijos ir pramogos (žr. kelionės atmintinę); medicininių išlaidų draudimas kelionės metu.


Pastabos

pirkdami kelialapį, reikalaukite šios kelionės atmintinės; objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali keistis; bažnyčiose, muziejuose ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda; vykstant į šią kelionę, reikalingas ne trumpiau kaip šešis mėn. po kelionės pabaigos galiojantis Lietuvos Respublikos piliečio pasas.


Grįžti į kelionių sąrašą