Anykščiai ir Aukštaitijos nacionalinis parkas 2 d.

Mindūnų ir Rubikių apžvalgos bokštai - Lietuvos Etnokosmologijos muziejus - Palūšė - Burbiškio dvaras

Šalis: Lietuva

kaina nuo: 67,50 € Užsakyti
Kelionės programa

1 diena. Anksti ryte išvykstame link Aukštaitijos Nacionalinio parko. Atvykstame į Labanoro regioninį parką, lankome Mindūnų apžvalgos bokštą. Užlipę 214 laiptelių, į 36 metrų aukštį pakilsime virš medžių viršūnių ir grožėsimės įspūdinga gamtos panorama. Iš čia puikiai atsiveria Labanoro regioninio parko vaizdai į šiaurės rytuose besidriekiančias gaivias, žalias pušis, o vakarinėje dalyje išvysite tyvuliuojantį vieną didžiausią rytų Lietuvos senovės ledynų kilmės ežerą - Baltieji Lakajai. Vykstame į Lietuvos Etnokosmologijos muziejų*, šio muziejaus esmė žmogaus ir žmonijos ryšys su kosminiu pasauliu, jo atspindys ir pasireiškimas tautos gyvenimo tradicijose, moksle, mene, filosofijoje ir kitur. Ekskursijos metu penkiose salėse bus pristatyti skirtingi žmogaus ryšiai su Kosminiu pasauliu. Per ekraną žiūrėsime pačių įvairiausių Visatos vaizdų skaidres, kurie išryškina mūsų planetos unikalumą iki tolimiausių galaktikų. Vykstame į Aukštaitijos nacionalinį parką, tai seniausias toks parkas Lietuvoje. Pasigrožėsime nuostabia panorama nuo Ladakalnio kalvos, kurią supa šeši ežerai. Gali būti, kad šioje vietoje senovės baltai aukodavo aukas Gyvybės deivei Ladai. Norintys galės užkopti į Ginučių piliakalnį, ant kurio, manoma, IX - XIV a. stovėjo Linkmenų pilis. Ginučiuose sustosime prie seno XIX a. vandens malūno, kuris, pasak vietos gyventojų, garsėja velnių išmonėmis. Ginučių malūnas* išsaugojo autentišką įrangą, todėl yra saugomas valstybės kaip IX a. technikos paminklas. Dalyvausime nuotaikingoje ekskursijoje  Stripeikių bitininkystės muziejuje*, kuris supažindina su Lietuvos bitininkystės istorija nuo seniausių laikų. Išgirsime legendas apie bičių Dievą Babičą ir bičių deivę – Austėją, užsuksite į jos koplytėlę. Vykstame į Palūšę, kur apžiūrėsime XIII a. architektūros paminklą – Šv.Juozapo medinę bažnytėlę ir varpinę, paminklą kompozitoriui Mikui Petrauskui bei akmens amžiaus gyvenamojo būsto ir pilkapio ekspoziciją*. Vėliau vyksite kepti lietuvišką šakotį*. Strigailiškis šiandien garsus ne paprasta kaimo produkcija, o savo skanumynais – garsiais šakočiais. Ignalinos pašonėje įsikūrusios kepyklos darbuotojai supažindins su šakočių kepimo tradicijomis, demonstruos kaip jie kepami. Čia pat iškepto skanėsto paragausite prie kavos ar arbatos puodelio. Išvykstame nakvynės vietos link. Nakvynė.

2 diena. Pusryčiai. Atvykstame į 15 metrų aukščio Rubikių apžvalgos bokštą, nuo kurio apžvalgos aikštelės atsiveria vaizdas į Anykščių kraštovaizdį: įspūdingą Rubikių ežerą su 16 salų. Vykstame į Burbiškio dvarą*, jis minimas nuo XVII a. ir priklausė dvarininkams Burboms, nuo kurių pavardės ir kilo vietovės pavadinimas. Dvaro parkas užima 28 ha plotą, jo centrinėje dalyje yra 3 ha tvenkinys su 15 salų, 11 tiltų ir tiltelių. Aštuonios kanalais ir eglėmis apjuostos apžvalgos kalvelės, pagrindinė alėja su keturiomis karpotojų beržų eilėmis, daug eglių. Parke auga 23 rūšių ir formų atvežtiniai augalai: kazokinis kadagys, europinis maumedis, didžioji pociūgė ir kt. Jame gyvena apie 40 paukščių rūšių. Vykstame prie Rubikių ežero, ten skanausime žuvienės* ir turėsime šiek tiek laisvo laiko. Po pietų iš Rubikių stoties siauruku* išvykstame į Anykščius. Važiuosime per geležinį tiltą, nuo kurio matyti Anykštos pakrantės bei vaizdinga Šventosios upė, pamatysime 1837 m. statytą cerkvę, senojo Anykščių dvaro vietą ir Kalitos kalną. Atvykę į Anykščius apžiūrėsite įspūdingais vitražais puoštą Šv.Mato bažnyčią. Tai aukščiausia dvinavė bažnyčia Lietuvoje (79 m aukščio bokštai). Viename iš bažnyčios bokštų įrengta apžvalgos aikštelė*. Užkopę į viršų atsidursite tiesiai po trimis bažnyčios varpais, o aplinkui atsivers Šventosios upės slėnio panorama. Vykstame prie J.Biliūno „Laimės žiburio“, Liudiškių kalvos viršūnėje palaidotas ir pats rašytojas, čia jam pastatytas antkapinis paminklas. Vykstame į Anykščių šilelyje vinguriuojantį medžių lajų taką, jis ves jus į  21 metro aukštį, kilsite nuo žemės iki medžių viršūnių, o nuo apžvalgos bokšto, kuris yra 36 metrų aukštyje, išvysite apdainuotąjį Anykščių šilelį, pasigrožėsite Šventosios upės vingiais. Čia pat prie lajų tako stūkso lankomiausias akmuo Lietuvoje – Puntukas. Tai antras pagal dydį akmuo po Barstyčių akmens. Pasak padavimo, nešė Puntuką ne tik ledynai – nešė jį ir velnias, norėdamas sudaužyti Anykščių bažnyčią. Tačiau gaidys užgiedojo, nelabasis paleido iš savo nagų Puntuką ir „didumo kaip gryčios“ akmuo nukrito šilelin. Taip rašoma Antano Baranausko poemoje „Anykščių šilelis“. Važiuojant namo sustosite Kavarske, kur aplankysite nuo XVI a. įvairiais padavimais garsinamą Šv. Jono krikštytojo šaltinį. Šaltinio vanduo stebuklingas: gydo, gaivina, stiprina. Išvykstame namų link.

 

Mokami objektai:

 • Vietinių gidų paslaugos ir ausinukų nuoma ~ 3 EUR/asm.
 • Išvyka siauruku Rubikiai – Anykščiai - 7 EUR/asm.;
 • Šv.Mato bažnyčios apžvalgos bokštas – 1,00 EUR/asm.;
 • Žuvienė ~4 EUR/asm.
 • Šakočio kepimo edukacija ~5 EUR/asm.
 • Ginučių vandens malūnas ~1,20 EUR/asm., turintiems lengvatą 0,60 EUR; Ne sezono metu kaina grupei -  2,20 EUR.
 • Stripeikių bitininkystės muziejus: 2,00 EUR/asm, turintiems lengvatą 1,00 EUR; ekskursija su gidu – 10 EUR grupei iki 10 asm, arba 1 EUR asmeniui, kai grupė didesnė nei 10 asmenų.
 • Lietuvos Etnokosmologijos muziejus - suaugusiems 4,40 EUR/asm; studentams, moksleiviams, senjorams 2,20 EUR/asm
 • Burbiško dvaras - 5 EUR/asm

Kelionės datos ir kaina

 • 2020-08-22 - 2020-08-23 vietų yra 75,00 € Užsakyti
 • 2020-09-12 - 2020-09-13 liko 20 viet. -10% 67,50 € Užsakyti

Nuolaidos

 • 10 asmenų grupei - 10-ajam asmeniui 99 %
 • 9 asmenų grupei - 9-ajam asmeniui 80 %
 • 8 asmenų grupei - 8-ajam asmeniui 65 %
 • 7 asmenų grupei - 7-ajam asmeniui 50 %
 • 6 asmenų grupei - 6-ajam asmeniui 35 %
 • 5 asmenų grupei - 5-ajam asmeniui 25 %
 • 4 asmenų grupei - 4-ajam asmeniui 10 %
 • Keliaujantiems ketvirtą ir daugiau kartų 15 %
 • Keliaujantiems trečią kartą 10 %
 • Keliaujantiems antrą kartą 5 %
 • Senjorams (nuo 65 m.) 10 %
 • Vaikams nuo 13 m. ir studentams 5 %
 • Jaunavedžiams 10 %

Į kelionės kainą įskaičiuota

kelionė autobusu; kelionės vadovo paslaugos, ekskursinė programa, 1 nakvynė viešbutyje su pusryčiais; kelionės dokumentų sutvarkymas.


Į kainą neįskaičiuota

bilietai į mokamus objektus, vietinių gidų paslaugos ir ausinukų nuoma.


Pastabos


Grįžti į kelionių sąrašą