Piligriminė kelionė į Italiją

Organizuojama grupėms pageidaujant.

Šalis: Italija
Kelionės programa

1 diena Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją, Čekiją. Vakare atvykstame į viešbutį. Nakvynė Čekijoje.

2 diena Pusryčiai. Atvykstame į seną universitetinį miestą Paduvą, kurio globėjas yra Šv. Antanas. Tai didis stebukladarys, kurio pagalbos meldžiama bet kuria proga. Apsilankymas žymiausioje piligriminėje vietoje – Šv. Antano bažnyčioje, kuri buvo pradėta statyti 1232 m. šv. Antano paduviečio palaikams saugoti ir laikoma viena prabangiausių krikščioniškame pasaulyje. Bažnyčios centrinį altorių puošia Donatelo reljefai, vaizduojantys Šv. Antano stebuklus. Bazilikoje susipynę įvairūs stiliai: romaninis, bizantinis, maurų, - pasak paduviečių „šv.Antanas yra visų šventasis“. Šv. Antano koplyčioje tikintieji eina aplink altorių, kitoje jo pusėje sustoja, uždeda ranką su rožiniu, skepetaite ar šventojo paveikslėliu ant tamsaus marmuro antkapio plokštės, meldžiasi, prašo malonės ir eina toliau. Tęsiame ekskursiją, kurios metu apžiūrėsime Radžionės rūmus*, Valle (Prato della Valle) aikštę, vieną seniausių universitetų Europoje ir t.t. Vykstame nakvynės vietos link. Nakvynė viešbutyje.

3 diena Pusryčiai. Išvykstame į vieną svarbiausių Europos piligrimystės vietų Loretą. Pakeliui aplankome San Marino Respubliką. Tai mažiausiai gyventojų turinti valstybė Europoje, įsikūrusi ant vaizdingo Titano kalno. San Marino valstybę, įkurtą Šventojo Marino IV a., sudaro sostinė San Marinas ir aštuoni ant atskirų kalnų įsikūrę miesteliai. Apžvalginė ekskursija po San Marino miestą, įtrauktą į UNESCO pasaulinio paveldo sąrašą: tvirtovė, katedra, Laisvės aikštė, kurioje įsikūrę San Marino valstybės rūmai, bei siaurų gatvelių labirintai. Atvykstame į Loretą. Ekskursijos metu aplankysime šventovę, kuri buvo pastatyta atvežus namo sienas iš Nazareto, kuriame gyveno Švč. Mergelė Marija angelo apsilankymo ir Dievo Žodžio įsikūnijimo metu. Sienos buvo atvežtos į Italiją baigiantis Kryžiaus žygiams. Išvykstame nakvynės vietos link. Nakvynė viešbutyje prie Asyžiaus.

4 diena Pusryčiai. Vykstame į viduramžių miestą, įtrauktą į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą - Asyžių, kuris yra šv. Pranciškaus ir Šv. Klaros gimtinė. Šv.Pranciškaus kultas yra paplitęs visose krikščioniškose šalyse, jis yra Italijos ir Umbrijos regiono globėjas. Dėl neturto pamėgimo žmonės meiliai jį praminė „Asyžiaus elgetėle“. Šv. Pranciškaus prašoma apsaugoti nuo skurdo, galvos skausmo ir maro. Lankome didingą Džoto, Čimabujės ir kitų garsių menininkų darbais bei freskomis išpuoštą Šv. Pranciškaus baziliką*, kurioje palaidotas šventasis. Toliau apžiūrime šurmuliuojančią miesto aikštę, Minervos šventyklą, pirmojo miesto vyskupo Rufino katedrą, šalia kurios, kaip manoma, gimė ir augo Klara; Šv. Damijono šventovę, kur susiformavo pirmojo pranciškonų ordino branduolys ir Šv. Klaros baziliką, kurioje palaidota šventoji. Jos prašoma apsaugoti nuo karštinės, aklumo, pagerinti regėjimą. Vykstame į Umbrijos regiono sostinę Perudžą. Tai viduramžių miestas, įkurtas ant kalvos, ir galintis pasigirti dailiu senamiesčiu. Pažintis su miestu: XIII a. įkurtas universitetas, rotušė, didžiausia Umbrijos Šv. Dominyko gotikinė bažnyčia, Didysis fontanas. Laisvas laikas, kurio metu galėsite pasivaikščioti senovinėmis siauromis grįstomis gatvelėmis, apsilankyti Nacionalinėje galerijoje* ar vienuolyne įkurtame archeologijos muziejuje*, kuriame eksponuojami priešistoriniai, etruskų ir romėnų dirbiniai. Nakvynė viešbutyje prie Romos.

5 diena Pusryčiai. Miesto transportu* vykstame į „amžinąjį miestą“ Romą. Ekskursija po antikinę Romą sekant pirmųjų krikščionių keliais. Visų miesto ir pasaulio bažnyčių motina Šv. Jono Laterane bazilika - viena iš keturių patriarchalinių ir katedralinių Romos bazilikų, buvusi sujungta su kitais pastatai, kurie tapo popiežių rezidencija iki jų persikraustymo į Avinjoną (1309-1377). Šventieji laiptai – IV a. Šv. Elenos į Romą atgabenti Jeruzalės pretorijaus laiptai, kuriais į Poncijaus Piloto teismą lipo Jėzus, Šv. Kryžiaus Jeruzalėje bazilika, kurioje Relikvijų koplyčioje saugomi trys medinio Jėzaus kryžiaus fragmentai, vinis bei dalis lentelės su užrašu „karalius“. Šios relikvijos yra vienos iš labiausiai garbinamų visoje krikščionybės istorijoje. Apžiūrime Koliziejų*, romėnų Forumą, kur ir gimė didžioji romėnų civilizacija, Tautos altorių, Venecijos ir Kapitolijaus aikštes. Laisvas laikas pietums. Ekskursijos tęsinys: Romos Švč. Jėzaus vardo bažnyčia (Chiesa del Gesù), kurios pavyzdžiu buvo pastatytos pirmosios Vilniaus barokinės bažnyčios, Panteonas ir Navonos aikštės su Berninio sukurtu Keturių upių fontanu, Šv. Agnietės Agonijoje bažnyčia, pastatyta toje vietoje, kur šventoji buvo nukankinta, Šv. Marijos virš Minervos bažnyčia, kurioje palaidota Šv. Kotryna Sienietė (Romos, Italijos ir nuo 1999 m. Europos globėja). Laisvas laikas, kurio metu galėsite apsilankyti Šv. Mišiose vienoje iš Romos bažnyčių. Nakvynė viešbutyje prie Romos.

6 diena Pusryčiai. Miesto transportu* vykstame į Vatikaną. Pažintis su kadaise buvusio imperatoriaus Nerono cirko teritorija, kurioje dabar stovi svarbiausia katalikų šventovė - Šv. Petro bazilika, pavadinta pirmojo popiežiaus, Apaštalo Petro vardu. Į baziliką iš jos požemių yra perkeltas Šventojo popiežiaus Jono Pauliaus II kūnas. Tęsiame ekskursiją Vatikane: apsilankymas Siksto koplyčioje su garsiosiomis Mikelandželo freskomis, Vatikano muziejuje*, kuriame eksponuojami Leonardo da Vinči, Džoto, Ticiano, Mikelandželo ir kitų garsių menininkų darbai. Laisvas laikas, kurio metu galėsite pakilti* į bazilikos kupolą, iš kurio atsiveria panorama į Romą ir Vatikano valstybę. Vykstame prie Šv. Sebastijono arba Šv. Kaliksto krikščionių katakombų*. Tai antikos laikų požeminės kapinės, kurias Romoje naudojo krikščionys ir žydai nuo II iki V amžiaus vidurio. Vėlesniais amžiais, daugumos didžiųjų šventųjų ir kankinių palaikus perkėlus į jiems skirtas šventoves, Katakombos tapo nebenaudojamos, o Viduramžiais buvo net visai užmirštos. XVII amžiuje atrastos iš naujo ir pradėtos tyrinėti. Jose išlikę krikščioniškosios dailės pavyzdžiai, buvo pripažinti autentiškais pirmykštės Bažnyčios archyvais. Nakvynė viešbutyje.

7 diena Pusryčiai. Vykstame į Pizą, buvusį galingą, nepriklausomą jūrų uostą prie Ligūrijos jūros. Apžiūrėsime vieną gražiausių architektūros kompleksų pasaulyje - Stebuklų aikštės ansamblį. Pageidaujantys galės aplankyti romaninio stiliaus katedrą* ir garsųjį Pizos bokštą*. Išvykstame į renesanso kultūros lopšį – Florenciją, kurioje gimė garsus italų poetas Dantė ir ryškų pėdsaką paliko Mediči šeima. Miesto transportu* vykstame į Florencijos centrą, pažintis su miestu: gotikinė Santa Maria del Fiore katedra su šalia esančia Džoto projektuota varpine*, Sinjorijos aikštė, Senasis tiltas, garsėjantis auksakalių dirbtuvėmis. Laisvas laikas, kurio metu norintys galės apsilankyti Šv. Lauryno bažnyčioje* ir Mediči koplyčioje*. Nakvynė viešbutyje prie Paduvos.

8 diena Pusryčiai. Vykstame į Veneciją. Atvykus, plaukiame laivu* iki Šv. Morkaus aikštės. Ekskursijos metu apžiūrėsime Šv. Morkaus aikštę ir Baziliką, Laikrodžio bokštą, Dožų rūmus, Rialto ir Atodūsių tiltus. Laisvu laiku siūlome pasikelti į 100 m aukščio varpinę*, aplankyti Šv.Morkaus Baziliką su auksiniu altoriumi ir arklių galerija*, Venecijos bažnyčias. Išvykstame į Čekiją. Kelionė per Italiją, Austriją. Nakvynė viešbutyje.

9 diena Pusryčiai. Kelionė per Čekiją, Lenkiją. Naktį grįžtame į Lietuvą.


Kelionės datos ir kaina


Priemokos

 • Miestų mokestis 13 €
 • Vienvietis kambarys 130 €
 • Medicininių išlaidų draudimas senjorui (61-70 m.) 11 €
 • Medicininių išlaidų draudimas senjorui (71-75 m.) 18 €
 • Medicininių išlaidų draudimas suaugusiam (26-60 m.) 7 €
 • Medicininių išlaidų draudimas vaikui (4-10 m.) 7 €
 • Medicininių išlaidų draudimas vaikui / jaunimui (11-25 m.) 6 €
 • Medicininių išlaidų draudimas vaikui iki 3 m. 18 €

Nuolaidos

 • 10 asmenų grupei - 10-ajam asmeniui 99 %
 • 9 asmenų grupei - 9-ajam asmeniui 80 %
 • 8 asmenų grupei - 8-ajam asmeniui 65 %
 • 7 asmenų grupei - 7-ajam asmeniui 50 %
 • 6 asmenų grupei - 6-ajam asmeniui 35 %
 • 5 asmenų grupei - 5-ajam asmeniui 25 %
 • 4 asmenų grupei - 4-ajam asmeniui 10 %
 • Keliaujantiems ketvirtą ir daugiau kartų 15 %
 • Keliaujantiems trečią kartą 10 %
 • Keliaujantiems antrą kartą 5 %
 • Senjorams (nuo 65 m.) 10 %
 • Vaikams nuo 13 m. ir studentams 5 %
 • Jaunavedžiams 10 %

Į kelionės kainą įskaičiuota

kelionė autobusu; 8 nakvynės viešbučiuose su pusryčiais; kelionės vadovo paslaugos; ekskursinė programa; kelionės dokumentų sutvarkymas.


Į kainą neįskaičiuota

(*) - bilietai į mokamus objektus, vietinių gidų paslaugos ~ 155 EUR; (**) – papildomos pasirenkamos ekskursijos ir pramogos (žr. kelionės atmintinę); kurorto rinkliava; medicininių išlaidų draudimas kelionės metu.


Pastabos

pirkdami kelialapį reikalaukite šios kelionės atmintinės; objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali keistis; muziejuose ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda


Grįžti į kelionių sąrašą