Kaliningradas

Organizuojama grupėms pageidaujant!

Šalis: Rusija
Kelionės programa

1 diena. Labai anksti ryte išvykstate iš Lietuvos. Kelionė per Lietuvą, Rusiją. Atvykstame į Mažąją Lietuvą. Trumpas sustojimas Tilžeje (Sovietske), kur vis dar sklando labiausiai tautos mylėtos Prūsijos karalienės Luizės dvasia. Miesto gatvės, tiltai, išlikę savitos architektūros pastatai tarsi nenori pamiršti savo garsios praeities. Pamatome Vydūno namą, Jokubinės parką, kuriame vykdavo lietuvių koncertai. Vykstame į Karaliaučių – Prūsų Sambių krašto sostinę, buvusią kryžiuočių tvirtovę. Čia 1547m. buvo atspausdinta pirmoji lietuviška knyga – M. Mažvydo katekizmas. Apžvalginė ekskursija po miestą: miesto vartai, gynybinių įtvirtinimų liekanos, Karaliaučiaus Katedra*. Esant galimybei klausomės vargonų koncerto. Katedroje sumontuoti vieni didžiausių vargonų Rusijoje su ,,šokančiomis“ skulptūrėlėmis. Ypatinga muzika ypatingoje erdvėje, puiki akustika ir mistiškas vargonų skambesys. Katedra (I. Kanto kapas, pravoslavų ir liuteronų koplyčios), keliaujate į miesto pasididžiavimu laikomą „Pasaulinio vandenyno“ muziejų*, kuriame galite aplankyti vieną iš čia eksponuojamų penkių laivų: povandeninį laivą B 413*; plaukiojantį švyturį*; unikalų žvejybinį laivą*; kosmoso tyrimams naudotą ir vienintelį pasaulyje muziejumi paverstą laivą „Cosmonaut Viktor Patsayev“*; vandenynų tyrimų laivą „Vityaz“, kuriuo buvo ne tik išmatuotas Marianų įdubos gylis, bet atlikta ir daug kitų pasaulinės reikšmės atradimų. Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje Karaliaučiuje.

2 diena. Pusryčiai. Vykstate į Palmininkų (Jantarnyj) miestelį, kurio apylinkėse glūdi virš 90 % viso pasaulio gintaro išteklių. Aplankote unikalų Jantarnyj pilies muziejų*, kuriame susipažinsite su gintaro gavyba ir apdirbimu, miestelio istorija, apžiūrite gintaro dirbinius, antikvarinių indų ekspozicijas, kankinimų kamerą, kurioje buvo kalinami gintaro vagys. Gintaras šiose vietose kasamas nuo neatmenamų laikų. Iš Palvininkų gintaro buvo sukurtas garsusis Gintaro kambarys. Vykstame į Raušius (Svetlogorską) – žinomiausią Mažosios Lietuvos kurortą, susiformavusį ant vėjo supustytų kopų, stebinantį stačiais Baltijos jūros krantais, prabangiomis prieškario vilomis. Vėlai vakare grįžtame į Lietuvą.


Kelionės datos ir kaina


Priemokos

 • Bevizio leidimo forminimo mokestis 10 €

Nuolaidos

 • 10 asmenų grupei - 10-ajam asmeniui 99 %
 • 9 asmenų grupei - 9-ajam asmeniui 80 %
 • 8 asmenų grupei - 8-ajam asmeniui 65 %
 • 7 asmenų grupei - 7-ajam asmeniui 50 %
 • 6 asmenų grupei - 6-ajam asmeniui 35 %
 • 5 asmenų grupei - 5-ajam asmeniui 25 %
 • 4 asmenų grupei - 4-ajam asmeniui 10 %
 • Keliaujantiems ketvirtą ir daugiau kartų 15 %
 • Keliaujantiems trečią kartą 10 %
 • Keliaujantiems antrą kartą 5 %
 • Senjorams (nuo 65 m.) 10 %
 • Vaikams nuo 13 m. ir studentams 5 %
 • Jaunavedžiams 10 %

Į kelionės kainą įskaičiuota

kelionė autobusu; nakvynė viešbutyje su pusryčiais; kelionės vadovo paslaugos; ekskursinė programa; kelionės dokumentų sutvarkymas.


Į kainą neįskaičiuota

(*) – bilietai į mokamus objektus ir vietinių gidų paslaugos ~ 30 EUR; elektroninės vizos forminimo mokestis - 10 EUR; medicininių išlaidų draudimas kelionės metu (privalomas).


Pastabos

objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali keistis; bažnyčiose, muziejuose ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda; dėl pasienio tarnybų darbo ypatybių, įvažiuojant į Kaliningrado sritį, galimi užtrukimai pasienyje; elektroninę vizą galite gauti patys (nemokamai); vykstant į šią kelionę, reikalingas Lietuvos Respublikos piliečio pasas, galiojantis ne trumpiau kaip 6 mėn. po kelionės pabaigos.


Grįžti į kelionių sąrašą